Зоологічний музей Київського національного університету імені Тараса Шевченка (Київ)

Додаткова інформація

Зоологічний музей Київського національного університету імені Тараса Шевченка – один із найстаріших природничих музеїв України, заснований ще в далекому 1834 році. Його було створено на основі колекції Зоологічного кабінету Волинського ліцею з міста Кременець, яку перенесли до Києва. Музей знаходиться в головному корпусі КНУ (Червоний корпус) на вулиці Володимирська, 60. Також не плутайте Зоологічний музей КНУ та Зоологічний музей Національного науково-природничого музею на вулиці Богдана Хмельницького, 15.

Загальний фонд музею налічує понад 700 тисяч експонатів, а для огляду у двох великих залах виставлено понад 5500 експонатів. Експозиція розпочинається з найпростіших організмів, далі йдуть ракоподібні, різні жучки, павучки, метелики та шкідники. Доволі цікаво представлені шкідники, біля кожного лежать рослини, які вони знищують. Дуже сильно вражає своїми насиченими кольорами колекція метеликів. Продовжується колекція рибами та плазунами. Серед них є акули, змії, крокодили та інші.

У музеї велика колекція ссавців. По центру зали стоять скелети великих ссавців: слон індійський, кашалот, морська корова, кит фінвал. Скелети цих тварин вражають своїми розмірами, особливо скелет кита. Сумна історія пов’язана з морською коровою, вона стала жертвою діяльності людини. Після відкриття виду в 1741 році, людям знадобилося менше 30 років, щоб повністю винищити цих беззахисних тварин. Колекція ссавців неймовірно різноманітна, тут і ведмеді, вовки, великі кішки, і парнокопитні, гризуни, сумчасті, морські ссавці, і мавпи, простіше навіть сказати чого там немає, аніж, що там є.

В окремій залі експонуються птахи: страуси, пелікани, фламінго, чайки, пінгвіни, папуги, орли, соколи, сови, велика колекція колібрі та інші. Особливо нам сподобались екзотичні птахи не притаманні для нашого регіону: тупик, топорик, кардинал віргинський, тукан, сиворакша, біла сова. З птахами ситуація така ж сама, як зі ссавцями, їх дуже багато. Думаємо, що навіть завзятий орнітолог буде вражений.

Зоологічний музей КНУ беззаперечно один із найкращих музеїв Києва. Він не дуже великий, але сповна компенсує це розміром своєї колекції. Хочеться зауважити, що як і Державний політехнічний музей, він безкоштовний. Водночас він набагато кращий, ніж більшість платних київських музеїв.

  • Рік заснування – 1834
  • Офіційний сайт – Museums.univ.kiev.ua
  • Графік роботи – 10.00-15.00 / вихідний (субота, неділя)
  • Вартість відвідування – безкоштовно
  • Адреса – Київ, Шевченківський район, вулиця Володимирська, 60
  • Станція метро – Університет (відстань ≈650м)
  • Телефон для довідок – (044) 239-32-77
Розташовується поруч:

Підтримайте наш сайт

ZeFt працює та активно розвивається з 2015 року, але в нас немає реклами чи спонсорів і ми нічого не продаємо. Водночас створення нового авторського контенту потребує коштів та дуже багато часу.

Тому ми завели свою сторінку на відомій платформі , яка з 2013 року надає змогу людям фінансово підтримувати незалежних авторів.

Місцезнаходження:

Допис опубліковано: 10.04.2018 | Оновлено: 02.07.2021 | Світлини зняті: 27.03.2018

Напишіть коментар ...

avatar